Wanneer
- donderdag 29 januari 2026 van 20.15 tot 22.00 u.
Gust De Coster neemt ons mee naar de legendarische radiostudio’s van FM-Bruxel en Vrijaf om de periode 1978 - 1982 weer helemaal tot leven te brengen. Het wordt een nostalgische trip van jewelste. Mede dankzij exclusieve beelden en audio-fragmenten.
Gust De Coster is bij het grote publiek bekend van het populaire Radio 2 programma Vrijaf. Hij lanceerde ook de term Belpop en de populaire radioreeks Wit Lof From Belgium.
Verder was/is hij actief als muziekprogrammator bij o.a. Radio Donna, Radio 1, Nostalgie en tevens dj op de grote Belgische podia. Samen met Geert De Bruycker schreef hij het boek Wit Lof From Belgium met daarin een overzicht van 40 jaar popgeschiedenis in België.
Zijn lezing focust zich op de beginjaren (rond 1980) van de Belpop, wat een razend interessante periode in de Belgische muziekwereld was en tot nu toe nog enigszins onderbelicht. Het woord/genre Belpop moest nog uitgevonden worden… méér hierover in de lezing uiteraard. Van de eerste elpees van The Kids (1978) tot de eerste uitzendingen van Vrijaf (1982). Gust De Coster is de man die het van op de eerste rij heeft meegemaakt en vooral mee heeft gemààkt! Hij vertelt fragmenten uit het iconische boek, anekdotes, verhalen, analyses en muziekfragmenten.
Razend interessant voor wie er bij was, en misschien nog meer voor wie het niét heeft mogen of kunnen meemaken.
i.k.v. Week van de Belgische Muziek


